Jak zrozumieć prawnika ma już rok!

Jak zrozumieć prawnika ma już rok

Właśnie minął rok, od kiedy zaczęłam prowadzić jakzrozumiecprawnika.pl!

Prowadzenie bloga prawniczego było jednym z postanowień na 2017 rok. Na początku do prowadzenia bloga podchodziłam z dystansem. Myślałam, że po 5 artykułach chęci opadną, a blog zakurzy się gdzieś w kącie. Jednak przez rok prawie regularnie (chociaż nie jest to taka regularność, którą chciałabym osiągnąć) publikowałam posty. Jedne są bardziej udane, inne mniej. W jednych bliższa jestem pisania prostym językiem o prawie, w innych jest jeszcze sporo prawniczej gadaniny. Pisać o prawie w przystępny sposób nie jest łatwo. Szczególnie jeżeli na co dzień jestem przyzwyczajona do skomplikowanych prawniczych wywodów.

Trudne początki

Początki pisania bloga są najtrudniejsze. Jeszcze nie potrafi się za dużo. Nie wiadomo, w jaki sposób pisać i o czym pisać. Strona wygląda bardzo skromnie.  Dlatego też na początku mojej blogowej działalności prowadziłam bloga anonimowo. Autorką wszystkich postów była tajemnicza Joanna.  Teraz zamiast tajemniczej Joanny posty będą publikowane przez Joannę Legun.

Swoją drogą bardzo polecam taki początek blogowania. Myślę, że o wiele trudniej byłoby mi rozpocząć prowadzenie bloga od razu pod własnym imieniem i nazwiskiem. Miałam czas, żeby się z tym oswoić, ale przede wszystkim też wiele nauczyć.  I co najważniejsze te błędy uszły mi prawie na sucho – poszły na konto anonimowej Joanny, a nie na konto Joanny Legun.

Plany na przyszłość

Jakie plany na najbliższy rok? Chciałabym dalej prowadzić JZP i ciągle go ulepszać. Pisanie na bloga sprawia mi wielką frajdę. Cieszę się z każdego opublikowanego artykułu. Chciałabym, żeby w tym roku tak pozostało. Oczywiście do poprawienia pozostaje regularność publikowania wpisów (ale jak dostrzegam to bolączka większości blogerów) i ich jakość. Mam nadzieję, że JZP zyska też większą liczbę czytelników i stałych bywalców.

Mam też pomysły jak rozszerzyć JZP, ale pozwólcie, że one na razie pozostaną „anonimowe”. Może już część z tych pomysłów zrealizuję w tym roku, ale zobaczymy, na ile czas na to pozwoli.

Chciałabym, żeby JZP było coraz lepszym blogiem, a treści tu zawarte były przydatne dla przedsiębiorców. Jeżeli masz jakieś uwagi co do JZP, pomysły czy sugestie, o czym chciałbyś przeczytać, to pisz śmiało. Zakładka kontakt czeka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej?

Skontaktuj się ze mną: 609-774-245 joanna@legun.pl

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Joannę Legun w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły w Polityce prywatności.

  Przeczytaj także

  Jak zrozumieć prawnika ma już rok
  Aktualności

  Jak zrozumieć prawnika ma już rok!

  Właśnie minął rok, od kiedy zaczęłam prowadzić jakzrozumiecprawnika.pl! Prowadzenie bloga prawniczego było jednym z postanowień na 2017 rok. Na początku do prowadzenia bloga podchodziłam z dystansem. Myślałam, że po 5 artykułach chęci opadną, a blog zakurzy się gdzieś w kącie. Jednak przez rok prawie regularnie (chociaż nie jest to taka regularność, którą chciałabym osiągnąć) publikowałam […]

  Czytaj więcej
  magazyn estate artykuł o rękojmi przy sprzedaży nieruchomości
  Aktualności

  Nowy artykuł w magazynie ESTATE

  Zapraszam do lektury artykułu o rękojmie przy sprzedaży nieruchomości, który ukazał się na łamach magazynu ESTATE. W tym numerze piszę o tym czym jest rękojmia przy sprzedaży nieruchomości i z jakich przepisów kodeksu cywilnego ona wynika. W artykule czytelnicy znajdą również odpowiedź na pytanie czy i w jaki sposób można ograczniczyć swoją odpowiedzialność z tytułu […]

  Czytaj więcej
  Aktualności

  Kamizelka czy szalupa ratunkowa? Nowy artykuł w magazynie Estate

  To już kolejna moja współpraca z Magazynem Estate. Tym razem zapraszam do lektury artykułu dotyczącego umowy przedwstępnej sprzedaży nieruchomości. Stawiam w nim pytanie czy warto zawsze zawierać umowę przedwstępną u notariusza? Czy może wystarczy zawarcie umowy w zwykłej formie pisemnej? Przedstawiam wady i zalety każdego z tych rozwiązań. Jeżeli właśnie zastanawiasz się, która forma umowy […]

  Czytaj więcej