Jak zrozumieć prawnika ma już rok!

Jak zrozumieć prawnika ma już rok

Właśnie minął rok, od kiedy zaczęłam prowadzić jakzrozumiecprawnika.pl!

Prowadzenie bloga prawniczego było jednym z postanowień na 2017 rok. Na początku do prowadzenia bloga podchodziłam z dystansem. Myślałam, że po 5 artykułach chęci opadną, a blog zakurzy się gdzieś w kącie. Jednak przez rok prawie regularnie (chociaż nie jest to taka regularność, którą chciałabym osiągnąć) publikowałam posty. Jedne są bardziej udane, inne mniej. W jednych bliższa jestem pisania prostym językiem o prawie, w innych jest jeszcze sporo prawniczej gadaniny. Pisać o prawie w przystępny sposób nie jest łatwo. Szczególnie jeżeli na co dzień jestem przyzwyczajona do skomplikowanych prawniczych wywodów.

Trudne początki

Początki pisania bloga są najtrudniejsze. Jeszcze nie potrafi się za dużo. Nie wiadomo, w jaki sposób pisać i o czym pisać. Strona wygląda bardzo skromnie.  Dlatego też na początku mojej blogowej działalności prowadziłam bloga anonimowo. Autorką wszystkich postów była tajemnicza Joanna.  Teraz zamiast tajemniczej Joanny posty będą publikowane przez Joannę Legun.

Swoją drogą bardzo polecam taki początek blogowania. Myślę, że o wiele trudniej byłoby mi rozpocząć prowadzenie bloga od razu pod własnym imieniem i nazwiskiem. Miałam czas, żeby się z tym oswoić, ale przede wszystkim też wiele nauczyć.  I co najważniejsze te błędy uszły mi prawie na sucho – poszły na konto anonimowej Joanny, a nie na konto Joanny Legun.

Plany na przyszłość

Jakie plany na najbliższy rok? Chciałabym dalej prowadzić JZP i ciągle go ulepszać. Pisanie na bloga sprawia mi wielką frajdę. Cieszę się z każdego opublikowanego artykułu. Chciałabym, żeby w tym roku tak pozostało. Oczywiście do poprawienia pozostaje regularność publikowania wpisów (ale jak dostrzegam to bolączka większości blogerów) i ich jakość. Mam nadzieję, że JZP zyska też większą liczbę czytelników i stałych bywalców.

Mam też pomysły jak rozszerzyć JZP, ale pozwólcie, że one na razie pozostaną „anonimowe”. Może już część z tych pomysłów zrealizuję w tym roku, ale zobaczymy, na ile czas na to pozwoli.

Chciałabym, żeby JZP było coraz lepszym blogiem, a treści tu zawarte były przydatne dla przedsiębiorców. Jeżeli masz jakieś uwagi co do JZP, pomysły czy sugestie, o czym chciałbyś przeczytać, to pisz śmiało. Zakładka kontakt czeka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej?

Skontaktuj się ze mną: 609-774-245 joanna@legun.pl

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Joannę Legun w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły w Polityce prywatności.

  Przeczytaj także

  Opłata za pisemne uzasadnienie wyroku
  Aktualności
  Spory sądowe

  Opłata za pisemne uzasadnienie wyroku

  Opłata za pisemne uzasadnienie wyroku to kolejna nowość w polskiej procedurze cywilnej. Od 21 sierpnia 2019 roku obowiązują nowe przepisy dotyczące opłat za wniosek o pisemne uzasadnienie wyroku. Ile wynosi opłata za pisemne uzasadnienie wyroku? Opłata za pisemne uzasadnienie wyroku wynosi 100 złotych. Jest to opłata stała. To znaczy, że jej wysokość nie zależy od […]

  Czytaj więcej
  Roszczenia do 20.000 zł w postępowaniu uproszczonym
  Aktualności
  Spory sądowe

  Spory do 20 000 zł w postępowaniu uproszczonym i nowe opłaty

  Weszły w życie kolejne nowelizacje kodeksu postępowania cywilnego. Do tej pory w ramach postępowania uproszczonego można było dochodzić należności do 10 000 zł, jeżeli m.in. wynikały one z umów łączących strony. W tym momencie wartość należności została podwyższona z 10 000 do 20 000 zł.  Dodatkowo od listopada 2019 r. zmienił się zakres spraw rozpoznawanych […]

  Czytaj więcej
  minimalna stawka godzinowa
  Aktualności
  Umowy

  Minimalna stawka godzinowa w umowie zlecenia

  Od 1 stycznia 2017 r. wynagrodzenie z tytułu umów zlecenia oraz o świadczenie usług powinno być co najmniej równe minimalnej stawce godzinowej. Przedsiębiorcy powinni wprowadzić odpowiednie zmiany w umowach zawartych ze swoimi współpracownikami. Zgodnie z ustawą z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę wysokość wynagrodzenia powinna być ustalona w umowie tak, […]

  Czytaj więcej